IWL E (17 Feb 2019): Provisional Results

These results will be updated after each division has raced and are not the official results, which will be published by OURCs after the end of racing.

Where crews have equal times, the order given here is just the order in which the crews raced.

Time Place Cat. Pos Crew Div Start Finish
4:15.0 1 1 M8 Pembroke A Div 1 35:46.0 40:01.0
4:21.0 2 2 M8 Wolfson A Div 4 03:30.0 07:51.0
4:22.0 3 3 M8 Wolfson B Div 5 36:09.0 40:31.0
4:23.0 4 4 M8 Merton Div 1 35:24.0 39:47.0
4:26.5 5 5 M8 L.M.H. A Div 6 04:33.0 08:59.5
4:31.5 6 6 M8 Keble Div 4 03:50.0 08:21.5
4:33.5 7 7 M8 Corpus Christi A Div 1 35:04.0 39:37.5
4:34.0 8 8 M8 Oriel A Div 3 34:05.0 38:39.0
4:38.0 9 9 M8 Jesus Div 6 06:07.0 10:45.0
4:42.0 10 10 M8 St Hilda's Div 6 05:34.0 10:16.0
4:45.0 11 11 M8 Mansfield Div 6 05:03.0 09:48.0
4:49.5 12 12 M8 Regent's Park A Div 2 01:45.0 06:34.5
4:50.0 13 13 M8 Christ Church B Div 1 38:04.0 42:54.0
4:50.5 14 14 M8 St Anne's A Div 6 07:48.0 12:38.5
4:51.0 15 15 M8 Worcester Div 3 35:19.0 40:10.0
4:51.5 16 16 M8 Lincoln B Div 2 02:54.0 07:45.5
4:53.0 17 17 M8 Merton B Div 3 34:28.0 39:21.0
4:54.0 18 18 M8 Wolfson C Div 2 02:08.5 07:02.5
4:54.0 19 19 M8 Regent's Park B Div 4 04:44.0 09:38.0
4:55.0 20 20 M8 Pembroke B Div 4 04:16.0 09:11.0
4:58.5 21 21 M8 G.T.C. A Div 6 06:44.0 11:42.5
4:59.0 22 22 M8 St Benet's Div 3 36:20.5 41:19.5
5:05.0 23 23 M8 St Antony's Div 1 36:11.5 41:16.5
5:05.0 24 1 W8 Pembroke A Div 2 07:15.0 12:20.0
5:05.5 25 2 W8 Pembroke B Div 5 38:48.0 43:53.5
5:08.5 26 24 M8 G.T.C. B Div 1 36:55.0 42:03.5
5:09.0 27 25 M8 Academicals Div 1 37:30.0 42:39.0
5:10.0 28 26 M8 L.M.H. B Div 5 36:54.0 42:04.0
5:13.5 29 3 W8 St Peter's A Div 2 08:15.0 13:28.5
5:14.0 30 27 M8 Linacre Div 1 36:36.0 41:50.0
5:14.5 31 28 M8 Magdalen Div 6 07:01.5 12:16.0
5:17.0 32 4 W8 St Hilda's Div 5 37:55.0 43:12.0
5:17.0 33 29 M8 S.E.H. Div 6 07:32.0 12:49.0
5:17.0 34 30 M8 Wolfson D Div 6 08:48.5 14:05.5
5:18.0 35 31 M8 Wolfson E Div 4 05:36.0 10:54.0
5:19.0 36 5 W8 Somerville A Div 2 04:47.0 10:06.0
5:20.0 37 6 W8 St Peter's C Div 4 05:59.0 11:19.0
5:20.5 38 32 M8 St Anne's B Div 2 02:32.0 07:52.5
5:20.5 39 33 M8 University B Div 3 36:52.0 42:12.5
5:21.0 40 7 W8 G.T.C. A Div 2 06:39.0 12:00.0
5:22.0 41 8 W8 CORC Div 1 39:46.0 45:08.0
5:22.0 42 34 M8 Wadham A Div 2 03:23.0 08:45.0
5:23.0 43 35 M8 Pembroke C Div 1 38:53.0 44:16.0
5:26.5 44 36 M8 Lincoln C Div 3 35:53.0 41:19.5
5:28.5 45 37 M8 Christ Church C Div 1 39:20.0 44:48.5
5:28.5 46 38 M8 St Benet's B Div 5 39:20.5 44:49.0
5:31.5 47 9 W8 Exeter A Div 2 03:57.0 09:28.5
5:31.5 48 10 W8 Merton Div 2 07:43.0 13:14.5
5:32.0 49 39 M8 Oriel C Div 5 37:18.0 42:50.0
5:33.0 50 11 W8 Jesus A Div 5 38:13.5 43:46.5
5:33.5 51 12 W8 Worcester Div 1 38:29.0 44:02.5
5:36.5 52 13 W8 University Div 1 40:19.5 45:56.0
5:37.5 53 14 W8 Christ Church A Div 2 05:47.0 11:24.5
5:38.0 54 1 M1x Wolfson B Div 5 42:45.0 48:23.0
5:39.5 55 15 W8 Christ Church B Div 3 37:36.0 43:15.5
5:40.0 56 16 W8 Oriel Div 2 04:23.0 10:03.0
5:45.5 57 40 M8 Corpus Christi B Div 3 34:51.0 40:36.5
5:48.5 58 17 W8 Christ Church C Div 4 08:20.0 14:08.5
5:52.0 59 18 W8 New Colelge A Div 4 06:29.0 12:21.0
5:55.0 60 19 W8 Somerville B Div 5 39:53.0 45:48.0
5:56.0 61 20 W8 Corpus Christi B Div 3 38:04.0 44:00.0
5:56.5 62 21 W8 Exeter B Div 5 40:51.5 46:48.0
5:57.0 63 22 W8 Regent's Park A Div 4 07:08.0 13:05.0
5:59.0 64 23 W8 G.T.C. B Div 4 08:01.0 14:00.0
6:00.0 65 24 W8 Regent's Park B Div 5 42:06.0 48:06.0
6:02.5 66 25 W8 St Hugh's Div 5 40:16.0 46:18.5
6:07.0 67 2 M1x Wolfson A Div 3 40:04.0 46:11.0
6:07.0 68 26 W8 S.E.H. Div 6 08:13.0 14:20.0
6:15.0 69 1 M2+ Academicals Div 4 09:39.0 15:54.0
6:21.0 70 41 M8 Hertford Div 3 39:32.0 45:53.0
6:26.5 71 1 M4 Osler House Div 4 09:17.0 15:43.5
6:33.5 72 27 W8 Jesus B Div 4 08:54.5 15:28.0
6:40.5 73 28 W8 Christ Church D Div 5 41:24.0 48:04.5
7:05.5 74 29 W8 Exeter C Div 3 38:35.0 45:40.5
7:18.5 75 1 W4 Pembroke Div 6 09:15.0 16:33.5